|
Radoslav Blaško

BAN

Vo štvrtok 20. apríla vyvrcholila Mestská detská liga v kategórii U10. Z finálového turnaja vám prinášame aj bohatú fotogalériu a videozostrihy.

Zápasy v kategórii U10 sa hrali na 10-minútové polčasy. Štvrťfinálové dvojice určilo dianie v skupinovej fáze, o ktorej sa dočítate viac v tomto článku.

V kategórii U10 začal finálový turnaj štvrťfinálovými zápasmi. Z nich postúpili tímy, ktoré v jednotlivých základných skupinách obsadili prvé dve priečky. V prvom semifinále vyhrávala ZŠ Trieda SNP v druhom polčase 3:1, ale hráči ZŠ Spojová tromi gólmi v rade strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom semifinále uspela ZŠ Golianova, ktorá hráčom ZŠ s MŠ Radvanská nedovolila skórovať. V súboji o 3. miesto sa už ale tím ZŠ s MŠ Radvanská strelecky presadil, keď vyrovnal proti ZŠ Trieda SNP na 1:1 a následne vyhral po penaltách. Obrat sme sledovali aj vo finále, keď ZŠ Spojová viedla 1:0 aj 2:1, ale napokon sa celkového triumfu v kategórii U10 radovali chlapci zo ZŠ Golianova.

Najlepším strelcom v kategórii U10 sa stal Mateo Pajer zo ZŠ Spojová, ktorý nastrieľal 17 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Sebastian Ulbrik zo ZŠ Golianova a cenu pre najlepšieho hráča si odniesol Teodor Kaliský zo ZŠ Trieda SNP.

Chlapcov prišli na finálový turnaj podporiť aj futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica - Róbert Polievka a Ľubomír Willwéber, ktorým veľmi pekne ďakujeme za to, že si našli čas a urobili chlapcom zážitok.

Za spoluprácu pri organizácii Mestskej detskej ligy ďakujeme Mestu Banská Bystrica, ZAaRESu a Slovenskému zväzu malého futbalu.

U10 - Finálový turnaj - štvrtok 20.04.2023 - Magurská

Štvrťfinále

ZŠ Spojová - ZŠ Sitnianska 4:0 (2:0) - VIDEO

Góly: M. Pajer 2, R. Paučo, A. Urgela.

ZŠ s MŠ Radvanská - ZŠ Pieninská 8:0 (4:0) - VIDEO

Góly: F. Matejko 2, K. Ernek 2, N. Sakala, M. Hamšík, D. Bruncko, M. Majer.

ZŠ Jozefa Gregora Tajovského - ZŠ Trieda SNP 1:3 (0:2) - VIDEO

Góly: J. Meňuš - T. Kaliský 2, A. Fortiak.

SZŠ Dráčik - ZŠ Golianova 1:8 (0:4) - VIDEO

Góly: M. Michalek - R. Holík 2, M. Franc 2, A. Kollárik, M. Porter, D. Plavucha, L. Môc.

O 9. miesto

ZŠ Moskovská - ZŠ Ďumbierska 5:0 kontumačne

Semifinále

ZŠ Spojová - ZŠ Trieda SNP 4:3 (1:2) - VIDEO

Góly: M. Pajer 2, A. Urgela, A. Fajčík - T. Kaliský 2, M. Jakubovie.

ZŠ Spojová - ZŠ Golianova 2:3 (1:1) - VIDEO

Góly: M. Pajer 2 - R. Holík 2, L. Môc. ŽK: R. Holík (ZŠ Golianova)

Sumár finálového turnaja v kategórii U8 nájdete tu.

Mestská detská liga U10 - finálový turnaj - štvrtok 20.04.2023 - Magurská

Mestská detská liga U10 - finálový turnaj - štvrtok 20.04.2023 - Magurská (Foto: Norbert Gura)