|
Radoslav Blaško

BAN

V stredu 19. apríla sme v telocvični na Magurskej spoznali víťaza Mestskej detskej ligy v kategórii U8. Z finálového turnaja vám prinášame aj bohatú fotogalériu a videozostrihy.

Zápasy v kategórii U8 sa hrali na 12-minútové polčasy. Semifinálové dvojice určilo dianie v skupinovej fáze, o ktorej sa dočítate viac v tomto článku.

Semifinálové zápasy priniesli dominantné víťazstvá hráčov ZŠ Moskovská a ZŠ Spojová. Tieto dve družstvá zviedli vo finále pomerne vyrovnaný duel. ZŠ Moskovská sa ujala dvojgólového vedenia, ktoré si po kontaktnom góle tímu ZŠ Spojová prinavrátila. Spojová ešte raz znížila na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. Po výhre 3:2 sa tak prvým víťazom Mestskej detskej ligy v kategórii U8 stala ZŠ Moskovská. V zápase o bronz mala ZŠ Pieninská navrch nad ZŠ Golianova. Na 5. mieste skončila ZŠ Trieda SNP, ktorá jednoznačným výsledkom zdolala tím SZŠ Dráčik.

Najlepším strelcom v kategórii U8 sa stal Jakub Rusko zo ZŠ Spojová, ktorý nastrieľal 27 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Sebastian Caban zo ZŠ Moskovská a cenu pre najlepšieho hráča si odniesol 25-gólový Alex Midrjak zo ZŠ Pieninská.

Mestská detská liga sa hrá pod záštitou primátora Mesta Banská Bystrica Jána Noska. Spolu s ním sa finálového turnaja zúčastnil aj viceprimátor Martin Majling i poslanci mestského zastupiteľstva Vladimír Ivan a Lukáš Berec, ktorý je zároveň predsedom Banskobystrického zväzu malého futbalu. Vo štvrtok 20. apríla je na programe finálový turnaj v kategórii U10 a v piatok 21. apríla v kategórii U13.

Za spoluprácu pri organizácii Mestskej detskej ligy ďakujeme Mestu Banská Bystrica, ZAaRESu a Slovenskému zväzu malého futbalu.

Mestská detská liga U8 - Finálový turnaj - streda 19.04.2023 - Magurská

1. semifinále: ZŠ Pieninská - ZŠ Moskovská 2:8 (0:2) - VIDEO

Góly: A. Midrjak, Š. Kremnický - F. Čipka 3, J. Považan 2, M. Chnápko 2, A. Girdzijauskas.

2. semifinále: ZŠ Golianova - ZŠ Spojová 4:15 (1:6) - VIDEO

Góly: Š. Ďurčík 2, R. Poliačik 2 - J. Rusko 11, L. Hanzel 3, A. Belák

O 5. miesto: ZŠ Trieda SNP - SZŠ Dráčik 6:0 (3:0) - VIDEO

Góly: S. Valent 3, T. Strmeň 2, A. Vraneš.

O 3. miesto: ZŠ Pieninská - ZŠ Golianova 7:4 (3:2) - VIDEO

Góly: A. Midrjak 6, Š. Kremnický - R. Poliačik 2, L. Čerhýň, Š. Ďurčík.

Finále: ZŠ Moskovská - ZŠ Spojová 3:2 (2:1) - VIDEO

Góly: J. Považan 2, F. Čipka - J. Rusko 2.

Mestská detská liga U8 - Finálový turnaj - streda 19.04.2023 - Magurská (Foto: Norbert Gura)